Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 04.07.2012 tarihinde 284 sicil no ile Islah OSB olarak kurulan Bölgemiz 11.10.2013 tarihinde Islah şartlarını tamamlayarak tam yetki kullanan bir OSB haline dönüşmüştür.

Bölge Müdürlüğümüz Zafer Mahallesi Şehitler Caddesi No: 6 Çorlu/TEKİRDAĞ adresinde (Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında) faaliyet göstermektedir. İleride OSB’miz kendi imkanları ölçüsünde bölgede yer alarak Bölge Müdürlüğü Binamız inşa edilecektir. Bölgeye hizmet veren 4 adet binek aracımız mevcuttur.

Ocak 2014 tarihinden itibaren İmar Müdürlüğümüz ihdas edilerek her türlü İmar faaliyetine başlanmış, Gayri Sıhhi Müessese ve İşyeri açma ve çalışma ruhsatları ile diğer yasal belgeler ve Yapı Denetim mevzuatının gerektirdiği tüm prosedürler tarafımızca düzenlenmektedir.

Bölge Müdürlüğümüz uhdesinde şu an itibariyle Bölge Md, Bölge Md Yrd. dahil toplam 21 kişi olup, bunlar teknik, idari ve işçi kadrolarından oluşmaktadır. YMM, SMMM, Hukuk, İSG ve Çevre konularında danışmanlık hizmeti alınmaktadır.

Bölgemize ait AAT tesisimiz tamamlanmış olup altyapı yapım işi Aralık 2022 ‘de tamamlanacaktır. Yılmaz Alpaslan Cad. ve Bülent Ecevit Bulvarı beton, yol ve kaldırım imalatları tamamlanarak Tredaş tarafından aydınlatma direkleri dikilmiştir.

15.000 m³ günlük kapasiteli Biyolojik ve kimyasal esaslı Ortak Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı bitmiştir.

 

Ömer Faruk ÇUHADAR

Çorlu 1 Organize Sanayi Bölgesi Müdürü